Haber

OHAL kapsamında yargı süreleri 1 Mayıs’a uzatıldı

ANKARA (İGFA) –6 Şubat’ta depremlerden etkilenen illerde ilan edilen olağanüstü hal kapsamında yargı alanında alınan tedbirlere ilişkin kararnamede yapılan değişiklikle Besni ilçelerinde yargı süresinin durdurulduğu açıklandı. , Gölbaşı, Tut, İslahiye, Hassa, Kırıkhan ve Türkoğlu 1 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Daha önce deprem bölgesindeki tüm il ve ilçelerde adli sürelerin 6 Nisan’a kadar durdurulmasına karar verilmişti. Yeni kararla bu süre bazı il ve ilçeleri kapsayacak şekilde 1 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Bir hakkın doğması, kullanılması veya sona ermesi, askıya alma, dava açma, icra takibi başlatma, başvuru, şikayet, itiraz, ihtar, bildirim, ibraz ve zamanaşımı dahil olmak üzere 1 Mayıs’a kadar uzatılan zamanaşımı, müsadere ve zorunlu idari başvuru süreleri . İdari Yargılama Usulü Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve diğer usul kararlarını içeren kanunların sona ermesine ilişkin tüm süreler, taraflar veya ilgililer tarafından belirlenen süreler ile bu kapsamda, arabuluculuk ve uzlaştırma kurullarında hâkim ve süreler.

Söz konusu kararın detaylarına ulaşmak için. tıklayabilirsiniz.

haberrefahiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu