Ekonomi

Muğla Tarımsal İşbirliği Kooperatifi, 14 kooperatif ile protokol yaparak güçlerini birleştirdi.

Muğla’da tarımsal kalkınma ve üretime yönelik birçok farklı projeyi hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin üretim kooperatiflerini bir araya getirerek tek çatı altında toplamayı hedeflediği Muğla Tarımsal Güç Birliği kooperatifi, 14 kooperatif ile protokol yaparak üretimin gerçekleşmesini sağladı. kooperatifler güçlerini birleştiriyor.

Muğla Tarımsal İşbirliği Kooperatifi Lideri Fatih Öztürk, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 13 ilçede faaliyet gösteren kooperatifleri birleştirmek için çalıştıklarını, üretim, pazarlama ve Muğla tarımına hizmet ettiklerini söyledi.

Fatih Öztürk; “Kooperatif kooperatifimiz, Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle her geçen gün genişliyor. Büyükşehir Belediyemiz, gerek kendi mülkiyetindeki arazileri kooperatiflerimizin kullanımına açarak, gerekse ekipman ekleyerek üretime büyük bir ivme kazandırıyor. Aynı zamanda, yerel tohum merkezi, toprak analiz laboratuvarı, meyve sebze kurutma tesisi, Muğla tarımı için koku vadisi, deneme bahçeleri, fidan takviyesi ve daha birçok hizmetle üreticimize güç katan en değerli destekler. Kooperatiflerimizi tek çatı altında topladığımız Güç Birliği Kooperatifimizin üye sayısı 14’e ulaştı. Bu güç birliğine katılmak için diğer kooperatiflerle görüşme halindeyiz.” Türkiye’de ve yurtdışında büyük pazarlara pazarlamaya başladık. Muğla, Büyükşehir desteğiyle üreten, kooperatifleriyle birlikte ürettiğini pazarlayan, emeğinin karşılığını alan bir tarım kenti olacak. Tarıma verdiği önemle Muğla’nın bereketli topraklarına yatırım yapan ve desteğini her zaman hissettiren Büyükşehir Belediye Başkanımız, “Ben de çok teşekkür ederim” dedi. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu