Haber

Flamingo Trail tekneleri çoğalıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzDoğa’nın başlattığı “Flamingo Yolu” tipine ilgi artıyor. Gediz Deltası’ndaki kuş türlerini hem denizden hem de karadan gözlemleme imkanı sunan türler için şimdi iki tekne İzmirlilerin hizmetinde olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2022 yılında tekne ile başlayan Flamingo Parkuru’nun çeşitleri, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle artarak devam ediyor. Flamingo Trail çeşitleri artık iki tekne ile doğaseverlerin hizmetinde olacak.

Tura rehberler eşlik ediyor
Gediz Deltası, flamingoların dünyadaki ender yaşam ve üreme alanlarından biri olarak biliniyor. İzDoğa tarafından düzenlenen Flamingo Yolu tekne ve otobüs çeşitlerine katılanlar, Gediz Deltası’nın ev sahibi olan flamingolar başta olmak üzere onlarca kuş türünü gözlemleme fırsatı buluyor.
Flamingo Way tekne ve otobüs çeşitlerine profesyonel rehberler eşlik etmektedir. Rehberler, katılımcılara Gediz Deltası, üretim sırasında gözlemlenen kuşlar ve bitkiler hakkında birçok bilgi veriyor. Ayrıca üreme sırasında sağlanan dürbün ile misafirler kuşları detaylı bir şekilde inceleyebilirler.

Bilet nasıl alınır?
Turlara katılmak isteyenler, Mavişehir Balıkçı Barınağı içinde yer alan Flamingo Tabiat Parkı’ndaki gişeden veya izdogaturizm.com sitesinden bilet alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu