Haber

Sel ile mücadelede verdikleri destek için Pakistanlı uluslararası topluluğa teşekkür ederiz.

Pakistan Başbakanı Shahbaz Sharif, Cenevre’de düzenlenen Uluslararası İklime Dirençli Pakistan Konferansı’nda İslamabad’ın sel sonrası rehabilitasyon ve yeniden inşa faaliyetlerine verdikleri destek için uluslararası topluma teşekkür etti.

Sharif, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres’in bu süreçteki rolüne övgüde bulunarak, acı çeken insanlığı trajediden kurtarmak için ülkelerin nasıl bir araya gelerek dayanışma gösterebildiğine dünyanın tanık olduğunu vurguladı.

Birlikte hayatları ve umutları yeniden inşa edeceklerini belirten Sharif, sel sonrası rehabilitasyon ve yeniden inşa faaliyetlerine verdikleri destekten dolayı devlet başkanları, hükümetler ve kalkınma kuruluşlarına memnuniyetini iletti.

Şerif, Cenevre’de Pakistanlı diplomatlara hitaben yaptığı konuşmada, Çin, Türkiye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Avrupa Birliği, ABD, Almanya, Japonya, Fransa ve diğer ülkelere, yaşanan zorluklarla başa çıkmada yardımları için teşekkür etti. Selden sonra Pakistan. o yaptı.

Geçen yıl sel felaketinde büyük zarar gören Pakistan’a takviye amacıyla dün Cenevre’de düzenlenen Uluslararası İklime Dirençli Pakistan Konferansı düzenlendi.

Konferansta, uluslararası toplumun Pakistan’ın sel sonrası rehabilitasyon ve yeniden inşa faaliyetlerini güçlendirme taahhüdü 10 milyar doları aştı.

islahiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu